• خرید
  سبد خريد شما خالی است
  • قیمت کلی :
  • 0
  • مقدار اعتبار:
  • --
 • کاربر: مهمان

شبکه های اجتماعی

لینک های آذران وب

آشنایی با شبکه های اجتماعی :

در ابتدا کمی به بررسی شبکه های اجتماعی می پردازیم تا بهتر مضمون بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو و ارتباط آن با شبکه های اجتماعی را درک کنیم.
یکی از پدیده های وب 2 ، پیدایش شبکه های اجتماعی است . رسانه های اجتماعی به ابزاری اطلاق می شود که افراد جهت اشتراک عقابد، تجربه ها و نیازمندی های خود از آن استفاده می کنند. رسانه های اجتماعی میتواند اشکال گوناگونی اعم از متن ، تصاویر ، صدا ، فیلم و یا … داشته باشد که امروزه خیلی در سراسر جهان طرفدار پیدا کرده است و در زندگی مردم نقش مهمی را ایفا می کند.
شبکه های اجتماعی یعنی وب سایت و سرویس هایی که به شما این امکان را میدهند با افراد دیگر ( دوستان ، آشنایان ، همکاران ) در ارتباط باشید ، به عضویت گروه های مورد علاقه خود در بیایید ، نوشته ها و پست های آنها را بخوانید و نظرات و محتوای خود را نیز با دوستان خود به اشتراک بگذارید . شبکه های اجتماعی facebook , google plus , linkedin جزو پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی هستند .
افراد میتوانند با هزینه ای بسیار کم و در اغلب موارد بصورت رایگان از این رسانه ها استفاده کنند و امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی بازخورد و قدرت بسیار بالایی دارد به طوریکه امروزه همه اصناف ، اشخاص معروف و برند ها به طور جدی از شبکه های اجتماعی برای توسعه کار خود استفاده میکنند . این دست رسانه ها رقیبی جدی برای رسانه های سنتی مانند رادیو ، تلویزیون و مطبوعات هستند .
در واقع گوگل بطور واضحی اعلام کرده است که شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی در موتور جستجو آن ندارند.
کارهایی که شبکه های اجتماعی انجام می دهند :

1. تاثیر بر ترافیک سایت
2. افزایش بازدید وبسایت


در نتیجه شبکه های اجتماعی می توانند پس از تولید محتوا بصورت غیر مستقیم بر روی لینکها تاثیر گذار باشند، اما تاثیر مستقیم آنها نظریه ای غلط است.